W zakresie inteligentnego oświetlenia domu interesuje nas nie tylko światło sztuczne. Dzień zaczyna się zupełnie inaczej, kiedy razem z budzikiem rolety rozsuwają się samoczynnie, a wieczorem jednostka CLU pamięta kiedy nadchodzi pora na sen i też samodzielnie zapewnia prywatność.
Poza tym jednoczesne sterowanie wieloma roletami, na przykład po jednej stronie domu albo w jednym pokoju, znacznie ułatwia życie w różnych porach dnia i roku. Bywa też tak, że po ciężkim dniu chcesz jak najszybciej zapaść się w fotelu i pozwolić odpocząć wzrokowi.
Scenariusze dnia mogą być tak różne, jak specyfiki zawodów i wyzwań. W przestrzeni osobistej domu, Grenton będzie Cię wspierał zestawem modułów sterujących roletami automatycznie i na życzenie.
W połączeniu z nowoczesnymi szklanymi panelami dotykowymi czytającymi gesty, zapewni poczucie więzi z własnym domem. Inteligentnym domem. Jakie moduły za to odpowiadają w przypadku rolet?
Sterownik bezprzewodowy ROLLER – mesh i 1800W
Ten bezprzewodowy moduł podtynkowy, którego odpowiedniki znajdują się też w innych działach, prowadzi komunikację w ramach bezpiecznej sieci Z-WAVE na częstotliwości 868 MHz. Posiada styki obsługujące zarówno rolety poziome, jak i pionowe. Jego dwa wejścia pracują pod napięciem 230V i można je dowolnie skonfigurować. Niewielkie wymiary 19x45x36mm pozwolą go zmieścić do standardowej podtynkowej puszki P60 razem z osprzętem.
Grenton ROLLER SHUTTER – magistrala TF-BUS
Także mieści się do puszki P60 i steruje roletami w 2 płaszczyznach dzięki dwóm stykom, ale jego wytrzymałość pozwala na zastosowanie cięższego napędu, o mocy nawet 3600W.
ROLLER SHUTTER DIN
Montowany na szynie (DIN 4) także przyjmie na siebie sterowanie roletami zasilane mocą 3600 W, ale montuje się go w rozdzielni. Poza tym styki identyczne jak w dwóch powyższych modelach, a zatem pełna funkcjonalność w bezpiecznym i wydajnym systemie inteligentnego domu.
Jaki jest Twój powód, żeby powierzyć sterowanie roletami w swoim domu inteligentnemu systemowi Grenton?