Profesjonalne podejście do zakładania bądź modernizacji sieci monitoringu, może zostać zwieńczone ochroną samego systemu w biurze CCTV. Służą do tego wiszące szafy rack, mieszczące w sobie urządzenia wizyjne, jak rejestratory i dyski. Zapewniają z jednej strony ochronę przed uderzeniami, a z drugiej cyrkulację powietrza potrzebną do niezawodnej wydajnej pracy, czyli otwory na wentylatory o średnicy 105mm.
Gabaryty i pojemność
W tym dziale oferty pomyślano o rozwiązaniach dla każdego kalibru sieci. Katalogu szaf do monitoringu mieści modele o wewnętrznej szerokości 19” - 350mm – 440mm. Wysokość można dobrać w skali od 4U do 15U, głębokość wyniesie 450-548mm (model wiszący narożnikowy EPRADO-R19 w tej dziedzinie osiąga 130mm). Przy takiej pojemności, nośność każdej, nawet najmniejszej szafy telewizji dozorowej, wynosi imponujące 60 kg. To wszystko przy masie własnej od 8 do prawie 30 kg.
Estetyka i funkcjonalność
Kolorystyka czerni jest klasyczna i nie rozpraszająca, a stylu dodają przeszklone przednie drzwi do montażu jako prawe bądź lewe. Tylne, metalowe pozostaną po prawej stronie z opcją uchylania. W zestawie z szafą rack znajdują się 2 lub 3 niezależne komplety kluczy oraz szyny do montażu urządzeń. Otwory na przewody będą w tylnej ścianie, od góry lub od dołu, a w razie potrzeb, można zdemontować zatrzaskowe ściany boczne.
Nie zawsze pomieszczenie dozorowe pozwala na zawieszenie szafy, jednak gdy chodzi o bezpieczeństwo danych, decyzja zależy m.in. od wielkości sieci, branży, ryzyka, lub częstotliwości anomalii. Warto pamiętać, że szafy rack nie tylko integrują cały monitoring w biurze i chronią go przed fizycznymi uszkodzeniami, ale też ograniczają dostęp osób niepowołanych. Jeśli zatem telewizja CCTV posiada „bazę” w biurze ogólnodostępnym, jakakolwiek ingerencja z zewnątrz pozostanie wykluczona.