Pełna moc HD
Tam, gdzie priorytetem jest najdrobniejszy szczegół, od lat panuje technologia analogowa. Dziś AHD dostarcza obraz w rozdzielczości 1080p i 4Mpix. Do sprawnego zabezpieczenia w energię systemu o zasięgu nawet 500m i jego dynamicznej rozbudowy, potrzeba rozwiązań w zakresie zasilania sieci monitoringu, które nie budzą wątpliwości i dostępne są najlepiej u jednego dostawcy w kompleksowej ofercie.
Zasilanie AHD to komfort znajomych rozwiązań
AHD jest technologią łatwą do stopniowej podmiany kamer przy modernizacji sieci z systemu CVBS, ponieważ korzysta z tego samego okablowania. Polecaną dla klientów, którzy wolą awansować powoli, niż robić drastyczne kroki i ponosić wysokie koszty na cały nowy system. Z tego samego powodu łatwo zbudować system monitoringu AHD, na przykład dla nowego budynku w kompleksie, a potem podłączyć go bezkolizyjnie do istniejącej sieci analogowej starszego typu.
Elastyczna architektura za niewielkie pieniądze
Łatwo sobie wyobrazić swobodę projektowania sieci AHD. Do dyspozycji mamy zasilacze desktopowe 12V (uniwersalne – stosowane także do neonów czy zamków kodowych), równie kompatybilne 3-amperowe zasilacze stabilizowane EKO (do kamer, ale i np. do osobistych odtwarzaczy muzycznych), 13,8-woltowe zasilacze awaryjne UPS o mocy od 32W do nawet 81W. Do zebrania zasilania w jedno miejsce źródłowe można użyć zasilacza impulsowego 12V, które w ofercie Genway występują w wersji 6-, 9- i 18-kanałowej. Natomiast w ekspansji zasilania na wyjściu rolę odegrają rozgałęźniki w wersji od ½ do 1/8.
Łączówki zasilania – porządek i bezpieczeństwo
Misja monitoringu wiąże się z zagrożeniem dla niego samego. W czasie sabotażu, sprawcy chodzi o zwarcie w pojedynczej kamerze, aby tą drogą unieszkodliwić całą sieć podpiętą do wspólnego źródła prądu. W odpowiedzi proponujemy łączówki montowane dla każdego toru zasilania. Wyposażone są w bezpieczniki polimerowe i pracują w temperaturach od -55°C do 55°C, przy wilgotności mniejszej niż 95%