Bastion sieci monitoringu
Jeśli źródło zasilania ma być w przestrzeni ogólnej, potrzebuje czegoś w rodzaju zbroi i samodzielności. Dlatego w tym dziale znajdą się modele z akumulatorami podtrzymującymi system, odporne na przepięcia, zwarcia, przeładowania oraz informujące diodami o statusie operacyjnym. 3-amperowy zasilacz buforowy VIDI-ZBF-030P ma przykładowo miejsce na akumulator 7Ah (lub 7,2Ah), jest zdolny do regulacji napięcia pomiędzy 12 a 14V, a jego lampki sygnalizują stan ładowania, słaby poziom baterii, AC i DC w użyciu. Wszystkie produkty z tego działu przystosowane są do wieszania na ścianach.
Sprawność impulsów w metalu
Prócz szerokiej oferty zasilaczy buforowych w obudowach z tworzywa sztucznego, można też zauważyć modele w metalowych skrzynkach, przeznaczone do trudniejszych warunków. Potrafią ważyć od 1 do blisko 4 kg, mają zabezpieczenia antysabotażowe, a model ZK-35 zaalarmuje o słabej mocy na wyjściu przekaźnikiem NO/NC . Warto postawić na zasilacze impulsowe, pamiętając o ich odporności na zakłócenia i sprawności przekraczającej 90%, będącej ukłonem w kierunku akumulatora.
Wielozadaniowość bez ryzyka
Zasilacze w obudowach metalowych mogą też dystrybuować energię w wielu kierunkach jednocześnie. W katalogu Genway natkniemy się na wersje 6-, 9-, i 18-kanałowe (odpowiednio 5A, 10A i 20A), dzieki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Nad bezpieczeństwem każdej ścieżki w Vidiline czuwa osobny bezpiecznik polimerowy, dlatego zasilacz poradzi sobie z nadmiarem prądu i zwarciem; z kolei diody poinformują, które wyjścia są w użyciu.
Każdy z takich zasilaczy wielokanałowych pracuje z napięciem wyjściowym 12 – 14V DC. Rozbieżność mocy w ramach oferty wynosi od 70 do 280W. Atrakcyjne są też wymiary – maksymalnie 285 x 285 x 90mm znajdzie miejsce nawet w ciaśniejszych lokalizacjach mniejszych firm.